Sure F22 Plus 3G / WIFI (Android i shkyçur)

(2 komente të konsumatorëve)

$249

Sure F22 + është një radio rrjeti e bazuar në një smartphone Android me butonin PTT të dedikuar. Punon me 2G, 3G dhe WiFi. Thjesht instaloni Zello, ose Team Speak 3 nga dyqani Google Play dhe keni një Radio Walkie-Talkie të Mbulimit Global.


Kontrolloni tjetrin Kanale të drejtpërdrejta. Ky radio do të dërgojë me Zello të instaluar paraprakisht.
Nëse keni nevojë për këtë radio për biznes, atëherë duhet të konsideroni ta përdorni Puna Zello (nga 61.20 dollarë në vit) ose PTT4U (nga 59.00 dollarë / vit)

Transporti i Shpejtë!

Nga të aksioneve

Kategori:

Përshkrim

Ky radio i rrjetit është plotësisht i pajtueshëm me Rrjeti Ndërkombëtar i Radios (IRN) dhe me të renë Echolink për Android.

A është akoma hamradio? Lexoje kete artikull.

A po kërkoni radio me dy drejtime? Sapo gjetët dyqanin më të mirë të radios!
Po sikur të mund të kishit një aplikacioni uoki ne telefonin tuaj Le të ju prezantojmë aplikacionin më të mirë walkie talkie të bërë ndonjëherë: Zello është aplikacioni walkie talkie për android, iphone, IOS dhe ka edhe zello për PC.

Ky smartphone i ngjashëm me radio ka një PTT që do të mbyllë transmetuesin. Për sa keni një dataplan ose një lidhje WiFi, atëherë ju keni vetveten a aplikacioni uoki me dy drejtime me gamë në të gjithë botën.

Parë, shkarkoni aplikacionin Zello. Pastaj, thjesht shtypni butonin tuaj butoni Zello PTT dhe do te degjoheni!

Ju mund të keni komunikime private 1-me-1, ose komunikime 1-me-shumë në një kanal privat zello. Ka edhe shumë kanale publike zello, me qëllime të ndryshme, në të gjithë botën.

Disa rrjete RF hamradio janë të lidhura me kanalet private Zello. Me të tillë, nëse jeni një proshutë e licencuar, atëherë mund të qëndroni në internet me zello dhe të keni QSO me miqtë tuaj të proshutës. Ka shumë zellos në të gjithë botën. A do të dëshironit të bëheni një? 🙂

Mirësevini në botën e radio doreve të Zello PTT!

Të gjithë duam të udhëtojmë, apo jo? Po sikur të mund ta bënim atë, dhe të mbanim ende lidhje me komunitetin tonë të proshutave? Duke përdorur IRN (një portë RF në disa rrjeta proshute me DMR, Echolink, Allstar dhe përsëritës analoge) ne mund ta bëjmë atë! Dhe, kur mbani një smartphone Dual-SIM të mundësuar nga PTT Sigurisht F22 Më shumë, është edhe më emocionuese: E gjithë funksionaliteti i një telefoni Android, së bashku me stilin e ngjashëm me radion e kësaj pajisjeje!

Edhe në lidhjet më të ngadalta të GPRS / Edge gjithmonë do të dëgjoheni me 5 + 9!
Bateria do të zgjasë deri në 3 ditë dhe do të mahniteni me tingullin e qartë kristal të altoparlantit të saj shumë të lartë.

Karakteristika:

1) Antenë e përmirësuar GSM / WCDMA
2) Kamera e pasme 5.0MP
3) Navigimi i integruar GPS / BDS
4) Mbështetni Zello PTT / Team Speak 3 / IRN (Rrjeti Ndërkombëtar i Radios)
5) Bateri me kapacitet të lartë 3500 mAh

specifikimet

Nr ModelF22 + Plus
përmasat124.5 * 56.5 * 26mm
Net Weight195g (përfshini baterinë)
Bandë2G: GSM850/900/1800/1900MHz; 3G: WCDMA2100MHz
Në SH.B.A. do të funksionojë vetëm me AT&T ose WiFi.
Kartë SIMKartën SIM dyfishtë në gatishmëri (njëra është mikro SIM)
Sigurimi i ShërbimitLexuara
Stilibar
Rasti materialeplastik
OSAndroid 4.4.2
CPUMTK6572W, Cortex A7 bërthamë e dyfishtë, 1.2GHz; GPU: Mali-400
RAM512MB RAM
ROM4 GB ROM, mbështesin kartën TF deri në 32 GB maksimumi
EkranEkran me kapacitet prekës 2.4 inç QVGA, 320 * 240px
Porta me kufjeMikro USB
transferimit të të dhënaveUSB / Bluetooth
Interneti celularWAP / WiFi
KameraKamera dyshe, kamera e përparme 2.0MP, kamera e pasme 5.0MP
Libri i telefonit500
mesazhSMS / MMS
të dhënaDorëshkrimit / tastierës
GPSPo, gjithashtu mbështesni A-GPS / BDS
WiFiIEEE 802.11 b / g / n
BluetoothPo, V4.0
G-sensorN / A
Koha e punesDeri në orët 16
Ora gatishmërisëDeri në orët 96
Karakteristika të tjeraEmail, Wallpapers, Kalendari, Llogaritësi, Ora, Dyqani Play, Lidhja e telefonit dhe pika e nxehtë portative, etj
GjuhëAnglisht, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Cestina, Dansk, Deutsch, Espanol, Filipinase, Frëngjisht, Hrvatski, Italiano,
Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polake, Portugeze, Romane, Slovencina, Suomi, Svenska,
Vietnameze, turke, greke, bullgare, ruse, ukrainase, hebraike, arabe, tajlandeze, kamboxhiane, koreane,
Kineze e thjeshtuar / tradicionale
Ngjyra e zezë
aksesorëBateria 1 x 3500mAh
1 cable x USB
1 x Antenë e Përjetshme GSM
Ngarkues 1 x
1 manual x User

Informacion shtesë

Ky artikull është dërguar nga

Hong Kong

Vlerësim Sure F22 Plus 3G / WIFI (Android i shkyçur)

  1. CT1EIZ -

    Unë e përdor Sure F22 + vetë dhe thjesht e dua atë!

  2. CT1EIZ -

    Një video e mirë për F22 mund të gjendet këtu: https://www.youtube.com/watch?v=AHJrFY3vosA

Jep një vlerësim

Ju gjithashtu mund të pëlqeni ...