Radio Tone RT4 4G / LTE WiFi (Android i shkyçur)

(6 komente të konsumatorëve)

$349

Radio-Tone RT4 është niveli më i lartë i teknologjisë në Android POC Radio. RT4 është një radio shumë e fuqishme në stilin Motorola, me një bateri të qëndrueshme 4600mAh.

Ky radio i rrjetit është plotësisht i pajtueshëm me Rrjeti Ndërkombëtar i Radios (IRN) dhe me të renë Echolink për Android.


Kontrolloni tjetrin Kanale të drejtpërdrejta. Ky radio do të dërgojë me Zello të instaluar paraprakisht.
Nëse keni nevojë për këtë radio për biznes, atëherë duhet të konsideroni ta përdorni Puna Zello (nga 61.20 dollarë në vit) ose PTT4U (nga 59.00 dollarë / vit)

Transporti i Shpejtë!

aksesorë

Kategori:

Përshkrim


Ky radio i rrjetit është plotësisht i pajtueshëm me Rrjeti Ndërkombëtar i Radios (IRN)

A është akoma hamradio? Lexoje kete artikull.

Radio-Tone RT4 është niveli më i lartë i teknologjisë në Android POC Radio. RT4 është një radio shumë e fuqishme në stilin Motorola, me një bateri të qëndrueshme 4600mAh

Modeli Nr. Radio Toni RT4
Karakteristikat e antenës GPS me ndjeshmëri të lartë
Mbështetni PTT
Mbështetni GPS / BDS
Dimensionet 130 * 56.5 * 34mm
Pesha neto 260g (përfshirë baterinë)
Band GSM: 850/900/1800/1900 (B2/3/5/8)
WCDMA: 850/900/1900/2100(B1/2/5/8);
TDD-LTE:2600/1900/2300/2600 (B38/39/40/41)
FDD-LTE:Band 1/2/3/4/5/7/8/17/20
Kartë SIM Kartë SIM në gatishmëri të dyfishtë (njëra është mikro SIM)
Ofrimi i Shërbimit i Shkyçur
Shiriti i stilit
Plastike materiale Shell
Android OS 6.0
CPU MTK6737, katër bërthama 1.3 GHz
RAM 2Gram
ROM 8 GB ROM, mbështet kartën TF deri në 32 GB
Ekran me ekran me kapacitet prekës 2.4 inç QVGA, 320 * 240px
Portë kufje mikro USB
Transferimi i të dhënave USB / Bluetooth
Internet WAP / WiFi celular
Kamera Dy kamera, kamera e përparme 2.0MP, kamera e pasme 5.0MP
Libër telefoni 500
Mesazh SMS / MMS
Shkruaj Handwrite / Tastiera
GPS Po, gjithashtu mbështesni A-GPS / BDS
WiFi IEEE 802.11 b / g / n
Bluetooth Po, V4.0
Sensori G / N
Koha e punës Deri në 20 orë
Koha e gatishmërisë Deri në 96 orë
Karakteristika të tjera Email, Wallpapers, Kalendari, Llogaritësi, Ora, Luaj Dyqani, Lidhja e telefonit dhe pika e nxehtë portative, etj
Gjuhët Anglisht, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Cestina, Dansk, Deutsch, Espanol, Filipinase, Frëngjisht, Hrvatski, Italiano,
Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polake, Portugeze, Romane, Slovencina, Suomi, Svenska,
Vietnameze, turke, greke, bullgare, ruse, ukrainase, hebraike, arabe, tajlandeze, kamboxhiane, koreane,
Kineze e thjeshtuar / tradicionale
Color Black
Aksesorë 1 bateri 4600mAh
1 cable x USB
1 x Antena e GPS
Ngarkues 1 x
1 manual x User
Porta e karikimit (opsionale)
Kufje kanali ajri (opsionale)

Në SH.B.A., vetëm AT&T dhe T-Mobile e mbështesin këtë pajisje. Për transportuesit e tjerë në SH.B.A., duhet të përdorni një pikë të nxehtë WiFi

Rishikoni videon

Video nga kutia

Informacion shtesë

accesories

Paketë baterie 4600 mAh

Vlerësim Radio Tone RT4 4G / LTE WiFi (Android i shkyçur)

 1. CT1EIZ -

  Unboxing mund të gjenden këtu: https://www.youtube.com/watch?v=db8cFAD7H8M

 2. CT1EIZ -

  Shikoni rishikimin tim të videos në Radio-Tone RT4

 3. Alvin Au -

  Ne kemi testuar dy RT4 dhe kemi zbuluar se është shumë më shpejt se modeli 3G. Në veçanti, moduli GPS jep vendndodhjen e saktë. Do të vazhdoj të provoj dhe ta dërgoj shqyrtimin tim më vonë.

 4. Stephen Woolley (Pronar verifikuar) -

  e kuptova vetëm sot dhe deri më tani jam i impresionuar mirë me madhësinë e tij dhe ndërtimi i tastierës është akoma i vogël si inrico, por jo një çështje audio e shkëlqyeshme bleu ngarkuesin e djepit dhe altoparlantët mike aq i lehtë për t'u përdorur në makinë dhe i lëvizshëm do të ishte bukur nëse do të kishte modulin analog, por një radio dhe telefon të shkëlqyeshëm

 5. Cliff Gurlen (Pronar verifikuar) -

  Kam marrë RT4 disa ditë më parë dhe doja të shënoja përshtypjet e mia fillestare:
  1. Njësia është shumë e fortë dhe duket se është e dizenjuar dhe ekzekutuar mirë. Rasti është bërë prej plastike cilësore dhe butonat janë të këndshëm me reagime të mira prekëse.
  2. Altoparlanti dhe mikrofoni duket se janë mjaft të përshtatshëm për t'u përdorur si një folës i dobishëm - altoparlanti mund të bëhet mjaft i zhurmshëm, dhe mikrofoni duket se merr zërin mirë.
  3. Sistemi operativ dhe programi janë pak të datuar, por të përdorshëm - Android 6.0 u lëshua në 2015 - por ka një azhurnim të fundit. Paneli i aksioneve është në rregull, por do të ishte mirë të kesh një panel të kontrollit me temë / të përshtatshme.
  Në përgjithësi, jam shumë i kënaqur me telefonin - arsyeja ime e vetme për vlerësimin me 4 yje është sistemi operativ.

 6. stevenpomp (Pronar verifikuar) -

  RT4 është ndërtuar si një rezervuar. Shumë i guximshëm dhe i trashë. Jetëgjatësia e baterisë është e mahnitshme në 4600mah. Zgjat lehtë gjatë gjithë ditës.
  Ndjenjë e këndshme e prekjes ndaj butonave dhe butoni i volumit është i qetë.
  Ekrani & tastiera e dritares mund të jetë në anën e vogël, por gjithashtu ndihmon në ruajtjen e jetëgjatësisë së baterisë. Në përgjithësi është një pajisje dore me cilësi dhe duket shumë mirë.

Jep një vlerësim

Ju gjithashtu mund të pëlqeni ...