Zbritje

Radio Tone RT4 4G/LTE WiFi + Mikrofon dore

(3 komente të konsumatorëve)

$349

Radio-Tone RT4 është niveli më i lartë i teknologjisë në Android POC Radio. RT4 është një radio shumë e fuqishme në stilin Motorola, me një bateri të qëndrueshme 4600mAh.

Kjo paketë përfshin një mikrofon dore dhe një bateri rezervë.
Kodet e kuponit nuk do të zbatohen për këtë paketë.


Kontrolloni tjetrin Kanale të drejtpërdrejta. Ky radio do të dërgojë me Zello të instaluar paraprakisht.
Nëse keni nevojë për këtë radio për biznes, atëherë duhet të konsideroni ta përdorni Puna Zello (nga 61.20 dollarë në vit) ose PTT4U (nga 59.00 dollarë / vit)

Transporti i Shpejtë!

aksesorë

Callsign *

Ju lutemi shkruani shenjën tuaj të thirrjes hamradio. Shkruani "NOCALL" nëse nuk keni një shenjë thirrjeje.

Kategori:

Përshkrim


Ky radio i rrjetit është plotësisht i pajtueshëm me Rrjeti Ndërkombëtar i Radios (IRN)

A është akoma hamradio? Lexoje kete artikull.

Radio-Tone RT4 është niveli më i lartë i teknologjisë në Android POC Radio. RT4 është një radio shumë e fuqishme në stilin Motorola, me një bateri të qëndrueshme 4600mAh

Modeli Nr. Radio Toni RT4
Karakteristikat e antenës GPS me ndjeshmëri të lartë
Mbështetni PTT
Mbështetni GPS / BDS
Dimensionet 130 * 56.5 * 34mm
Pesha neto 260g (përfshirë baterinë)
Band GSM: 850/900/1800/1900 (B2/3/5/8)
WCDMA: 850/900/1900/2100(B1/2/5/8);
TDD-LTE:2600/1900/2300/2600 (B38/39/40/41)
FDD-LTE:Band 1/2/3/4/5/7/8/17/20
Kartë SIM Kartë SIM në gatishmëri të dyfishtë (njëra është mikro SIM)
Ofrimi i Shërbimit i Shkyçur
Shiriti i stilit
Plastike materiale Shell
Android OS 6.0
CPU MTK6737, katër bërthama 1.3 GHz
RAM 2Gram
ROM 8 GB ROM, mbështet kartën TF deri në 32 GB
Ekran me ekran me kapacitet prekës 2.4 inç QVGA, 320 * 240px
Portë kufje mikro USB
Transferimi i të dhënave USB / Bluetooth
Internet WAP / WiFi celular
Kamera Dy kamera, kamera e përparme 2.0MP, kamera e pasme 5.0MP
Libër telefoni 500
Mesazh SMS / MMS
Shkruaj Handwrite / Tastiera
GPS Po, gjithashtu mbështesni A-GPS / BDS
WiFi IEEE 802.11 b / g / n
Bluetooth Po, V4.0
Sensori G / N
Koha e punës Deri në 20 orë
Koha e gatishmërisë Deri në 96 orë
Karakteristika të tjera Email, Wallpapers, Kalendari, Llogaritësi, Ora, Luaj Dyqani, Lidhja e telefonit dhe pika e nxehtë portative, etj
Gjuhët Anglisht, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Cestina, Dansk, Deutsch, Espanol, Filipinase, Frëngjisht, Hrvatski, Italiano,
Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polake, Portugeze, Romane, Slovencina, Suomi, Svenska,
Vietnameze, turke, greke, bullgare, ruse, ukrainase, hebraike, arabe, tajlandeze, kamboxhiane, koreane,
Kineze e thjeshtuar / tradicionale
Color Black
Aksesorë 1 bateri 4600mAh
1 cable x USB
1 x Antena e GPS
Ngarkues 1 x
1 manual x User
Porta e karikimit (opsionale)
Kufje kanali ajri (opsionale)

Në SH.B.A., vetëm AT&T dhe T-Mobile e mbështesin këtë pajisje. Për transportuesit e tjerë në SH.B.A., duhet të përdorni një pikë të nxehtë WiFi

Rishikoni videon

Video nga kutia

Informacion shtesë

accesories

Paketë baterie 4600 mAh

Vlerësim Radio Tone RT4 4G/LTE WiFi + Mikrofon dore

 1. kb4t (Pronar verifikuar) -

  RT4 është një interpretues solid. E vetmja arsye që nuk i jap 5 yje është sepse ekrani është sfidues për t’u përdorur.
  Ikonat dhe "çelësat" e tastierës janë aq të vogla sa trokitja e tyre me gishta normalë deri në pudgy jep rezultate të papritura dhe pak zhgënjim. Shumë kanë komentuar mbi këtë aspekt të funksionimit RT4. Tastierat Bluetooth do të funksionojnë dhe ndoshta minjtë Bluetooth mund të funksionojnë, por kur dikush është në fushë, pajisje të tilla janë të vështira dhe të ngathëta për t'u përdorur.
  Jetëgjatësia e baterisë është e shkëlqyeshme. Bateria 4200 maH zgjat 2 ditë të plota lehtësisht edhe me shumë transmetim. Shumë e kanë vlerësuar jetën e baterisë për një arsye të mirë. Meqenëse nuk i përdor aspak tiparet celulare të pajisjes, kjo ka të ngjarë të kontribuojë në jetën e baterisë shumë të gjatë. RT4 siguron mjaft vëllim të marrjes audio duke përdorur altoparlantin e integruar ose mikrofonin e altoparlantit. Në një makinë të qetë është e lehtë të dëgjosh çdo bisedë. Në furgonin tim të punës më të zhurmshëm, unë ende mund të dëgjoj shumicën e transmetimeve pa pasur nevojë të mbaj mbajtësin në vesh. Audio transmetuese është e pastër dhe me zë të lartë.
  Unë nuk kam përdorur RT4 si një celular, kështu që nuk mund të komentoj në atë anë të performancës së njësisë. Performanca e Wi-Fi është e shkëlqyeshme edhe në kufijtë e një pike aksesi Wi-Fi. Unë kam qenë plotësisht i kënaqur me performancën e RT4. Unë kam përdorur RT4 ulur rehat në shtëpinë ose dyqanin tim, si dhe celular. Në secilin mjedis, duke përdorur Zello kryesisht, RT4 ka performuar në mënyrë të besueshme dhe solide. Unë bëj rregullime konfigurimesh dhe cilësimesh kur jam ulur dhe mund të shtyp saktësisht pikat përkatëse në ekran. Operacionet celulare kërkojnë kujdes dhe pak saktësi kur nevojiten ndryshime të kanalit ose rregullime të tjera.
  Paketa ose pakoja e ofruar nga Network Radios i jep përdoruesit gjithçka që nevojitet për të përdorur RT4 në çdo mjedis. Bateria shtesë e bashkuar, altoparlanti / mikrofoni, ngarkuesi dhe montimi i xhamit lejojnë përdoruesin të lëvizë ose të palëvizshëm sipas nevojës, kur është e nevojshme. Unë rekomandoj RT4. Frank Haas KB4T, Florida USA

 2. Ben Mathes (Pronar verifikuar) -

  Sapo kam RT4- shkëlqyer! M'u deshën 30 minuta për të shtuar aplikacionet e mia - radio funksionon shumë mirë! Duarte uli çmimin pasi porosita dhe do të përshtatet për mua! Djali i mirë - çmendur për këtë radio! K4BCM

 3. mb60304 -

  Bleva 1 rreth 2 vjet më parë, është një radio e shkëlqyeshme.

Jep një vlerësim

Ju gjithashtu mund të pëlqeni ...