Inrico T298s 3G / Wifi VHF Radio 137-174 MHz (Android i shkyçur) EU / UK / Australia

(2 komente të konsumatorëve)

$249

Ky version ka Android të pastër. Bëni kujdes nga konkurrenca që shet versione firmware që nuk lejojnë instalimin e aplikacioneve nga PlayStore. Nëse keni blerë tashmë nga një shitës tjetër, duhet ta bëni instaloni firmware T298s Unlocked për të shkarkuar aplikacionet e njohura të radios së proshutës.

Inrico T298s është një radio në rrjet me një marrës të ngulitur VHF FM që lejon mbulim 100%. Ose me celular ose radio, do të jeni gjithmonë të lidhur.

Mund të konfiguroni frekuenca të ndara TX dhe RX, si dhe të programoni tonet CTCSS për t'u përdorur me një përsëritës konvencional.


Kontrolloni tjetrin Kanale të drejtpërdrejta. Ky radio do të dërgojë me Zello të instaluar paraprakisht.
Nëse keni nevojë për këtë radio për biznes, atëherë duhet të konsideroni ta përdorni Puna Zello (nga 61.20 dollarë në vit) ose PTT4U (nga 59.00 dollarë / vit)

Transporti i Shpejtë!

Nga të aksioneve

Kategori:

Përshkrim

Ky radio i rrjetit është plotësisht i pajtueshëm me Rrjeti Ndërkombëtar i Radios (IRN)

A është akoma hamradio? Lexoje kete artikull.

A po kërkoni radio me dy drejtime? Sapo gjetët dyqanin më të mirë të radios!
Po sikur të mund të kishit një aplikacioni uoki ne telefonin tuaj Le të ju prezantojmë aplikacionin më të mirë walkie talkie të bërë ndonjëherë: Zello është aplikacioni walkie talkie për android, iphone, IOS dhe ka edhe zello për PC.

Ky smartphone i ngjashëm me radio ka një PTT që do të mbyllë transmetuesin. Për sa keni një dataplan ose një lidhje WiFi, atëherë ju keni vetveten a aplikacioni uoki me dy drejtime me gamë në të gjithë botën.

Parë, shkarkoni aplikacionin Zello. Pastaj, thjesht shtypni butonin tuaj butoni Zello PTT dhe do te degjoheni!

Ju mund të keni komunikime private 1-me-1, ose komunikime 1-me-shumë në një kanal privat zello. Ka edhe shumë kanale publike zello, me qëllime të ndryshme, në të gjithë botën.

Disa rrjete RF hamradio janë të lidhura me kanalet private Zello. Me të tillë, nëse jeni një proshutë e licencuar, atëherë mund të qëndroni në internet me zello dhe të keni QSO me miqtë tuaj të proshutës. Ka shumë zellos në të gjithë botën. A do të dëshironit të bëheni një? 🙂

Mirësevini në botën e radio doreve të Zello PTT!

Karakteristika:

 • Mbështetja e rrjetit: GSM900 / 1800 MHz, WCDMA2100
 • Frekuenca dominante: 1.0 Ghz
 • Platforma: MTK 6572A
 • Sistemi operativ: Android 4.4.2
 • Kujtesa: 32Gb + 4Gb
 • Memoria e zgjatur: deri në 32 GB
 • Kapaciteti i baterisë: 3500mAh
 • Ekran TP Ekran: 2.4QVGA 240 * 32 ekran me shumë pika
 • Intercom Globalisht
 • Kamerat në pjesën e përparme dhe të pasme, përqendrohen automatikisht
 • Në gatishmëri super të fortë më shumë se 800 orë
 • Altoparlant me diametër 32 me dhoma të dyfishta
 • Sistemi i pozicionimit mbështet GPS + BeiDou
 • Mbështetni WIFI / BT / MP3 / MP4
 • Linja e të dhënave MICRO 5PIN
 • Dizajn mbrojtës IP54, cilësi ushtarake
 • Versioni VHF (137-174 MHz)
 • Versioni UHF (400-470 MHz)
 • Pesha: 220g
 • Fuqia: 5 W
 • Certifikata: Certifikata CE FCC Rohs
 • Kapaciteti i baterisë: 3500mAh
 • Kanalet: 16
 • Shumica e transportuesve në mbarë botën mbështesin këtë model. Sidoqoftë, në SH.B.A., vetëm AT&T e mbështet këtë pajisje.

Shkarkoni udhëzuesin e udhëzimeve për Inrico T298s

Vlerësim Inrico T298s 3G / Wifi VHF Radio 137-174 MHz (Android i shkyçur) EU / UK / Australia

 1. CT1EIZ -

  Kontrolloni sa të thyer janë këto radio: https://www.youtube.com/watch?v=WyPIDvEmXJk

 2. Koha 2E0CXQ -

  Shumë i kënaqur me këtë radio të thyer dhe të bërë mirë. ka punuar drejtpërdrejt nga kutia pasi të jetë lidhur me wifi. Sfida e vetme është futja e informacionit si tastiera në ekran e cila është e vogël dhe me gishta të mëdhenj u desh disa përpjekje. Unë kam zello dhe IRN duke punuar, nuk ka çështje. Videot tuaja në YouTube gjithashtu i gjetën shumë të dobishme, faleminderit.

Jep një vlerësim

Ju gjithashtu mund të pëlqeni ...