Postuar ne

Inrico T368

Inrico T368 – UHF & 4G Ky është një radio rrjeti me UHF DMR 400-470 MHz. 3 pajisje në një: Telefon celular, radio në rrjet dhe marrës UHF DMR!

Kjo radio me dy drejtime Android mund të kalojë lirshëm midis radios dixhitale dhe radios PoC. Duke zotëruar një ekran 2.4 inç HD dhe ekran me prekje, telekomanda me shumë modalitete T368 është një radio e besueshme dhe e lehtë për t'u përdorur.

BATERI ME KAPACITETE TE LARTE Bateria e integruar me jetëgjatësi prej 6000 mAh me modalitetin e kursimit të energjisë mund të funksionojë mbi 21 orë në ciklin e punës prej 5/5/90. Në modalitetin PoC, koha e gatishmërisë së Walki-talkie Android është 45 orë, dhe në modalitetin DMR, koha e bisedës është 15 orë.

 

Rendit sot!

 

Frekuenca: DMR UHF 400-470 MHz
Model
T368
Versioni i BE-së
GSM: B2/B3/B5/B8 WCDMA: B1/B2/B5/B8 TDD-LTE: B38/B39/B40/B41 FDD-LTE: B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28a/B28b
Versioni amerikan
GSM: B2/B5 WCDMA: B1/B2/B4/B5 FDD-LTE: B1/B2/B4/B5/B7/B12/B13/B17/B28a/B28b
Fuqia Maksimale e Transmetimit
UMTS2100/1900/850/900: Klasa e fuqisë 3 (+24dBm +1/-3dBm) GSM/GPRS900MHz: Klasa e fuqisë 4 (+33dBm ±2dBm) GSM/GPRS 1800MHz: Klasa e fuqisë 1/-30dBm:2±900EDBm Klasa e fuqisë E2 (+27dBm ±3dBm) EDGE 1800MHz: Klasa e fuqisë E2 (+26dBm -4/+3dBm LTE B38/B39/B40/B41:Klasa e fuqisë 3(+23dBm±2dBm) LTE B1 B3A B5 :Klasa e fuqisë 7 (+8dBm±20dBm)
Merni ndjeshmëri
WCDMA2100: ≤-107dBm WCDMA1900/850/900: ≤-105dBm Bm GSM850/900/1800/1900: ≤-102dBm LTE B1/B3: ≤-97dBm Bm GSM38/39/40/41: ≤-93dBm LTE B5/B7: ≤-8Bm Bm20/28Bd 28A 94B:≤-XNUMXdBm
Wi-Fi
Banda e funksionimit: 2.4G & 5G Standardet:IEEE 802.11/b/g/n
Bluetooth
Versioni: BT v4.0 me BLE Distanca e funksionimit: (Max) 10 metra
Lokacioni
GPS, BDS, AGPS
Hardware
CPU
MTK6739, 1.2 GHz
kujtim
1 GB (RAM) + 8 GB (ROM)
TF Card
Mbështetje, deri në 32G
Vendndodhja e kartës SIM
Kartë SIM standard + kartë SIM NANO, kartë TF
porte USB
2.0 Micro USB
Interface
M6
Prek
Ekran me prekje G + F
Shfaq
2.4 "
Kamera
Kamera e përparme: 2.0 MP; Kamera e pasme: 13.0 MP
Folës
Altoparlant Ø36 mm, 8Ω 2W
mikrofon
Mikrofoni i dyfishtë, reduktimi i zhurmës
Bateri
6000 mAh
Kohët e Komunikimit
POC: 18H DMR:15H
Standby Times
POC: 22H DMR:45H
program
Sistemi operacion
Android 7.0
fizik
Përmasa (H*W*D)
140X64X35mm (Pa antenë dhe kapëse rripi)
peshë
300g
Temperatura të punës
-5 ° C ~ 55 ° C
Temperatura Storage
-40 ° C ~ 80 ° C
Certifikatat
Niveli mbrojtje
IP54
Rënie
1.2 metra
Certifikatë
CE / FCC / RoHS

 

Postuar ne

Brandmeister dhe TGIF njëkohësisht në lëvizje

Unë dua të përdor tim RFinder HCP-1 pikë e nxehtë kudo që të shkoj. Së pari, sepse unë lehtë mund të përdor Brandmeister dhe TGIF Talkgroups pa bërë asnjë ndryshim në pikën e nxehtë dhe së dyti, për shkak të baterisë së saj të brendshme, mund ta përdor për më shumë se 5 orë, pavarësisht se ku jam - duke përdorur lidhjen Wifi të lidhur nga smartphone . Ajo madje punon si një bankë energjie, në rast se kam nevojë për një lëng energjie për smartphone-in tim.

Unë mund të programoj 3 rrjete të ndryshme gati për t'u përdorur. Unë kam Brandmeister, TGIF (trashëgimi) dhe TGIF (kryeministër).

La RFinder HCP-1 Hotspot është i bazuar në yllin PI, me një MMDVM. E tëra çfarë ju duhet të bëni, është ta programoni atë si një portë DMR. Pastaj, shko te Konfigurimi> Eksperti dhe klikoni mbi Redaktimi i plotë> DMR GW.

Kur dua të përdor një Talkgroup Brandmeister, unë thjesht përdor TG të rregullt. Dua të them, nëse dëshiroj të telefonoj TG 91, thjesht përdor TG91.

Nëse dua të përdor TGIF (Legacy) dhe duhet të përdor TG 777, unë thirr TG5000777 Në thelb, duhet të filloj me '5', jastëk me '0' derisa të marr gjithsej 7 shifra.

Nëse dua të përdor TGIF (Prime) dhe duhet të përdor TG 31039, unë thirr TG4031039 Në thelb, duhet të filloj me '4', jastëk me '0' derisa të marr gjithsej 7 shifra.

E tëra çfarë duhet të bëj është të programoj radion time me TG të ndryshme. BM është gjithmonë i paracaktuar, TGIF Prime fillon me 4 dhe TGIF Legacy fillon me 5.

Kjo mund të përdoret gjithashtu për rrjetet DMR +. Alwaysshtë gjithmonë i njëjti parim.

Plotësoni si më poshtë: (duhet të ndryshoni fjalëkalimet tuaja Brandmeister dhe TGIF, ID-në e DMR-së, etj:

[General]
Adresa Rpt = 127.0.0.1
RptPort = 62032
Adresa Lokale = 127.0.0.1
Porti Lokal = 62031
Rregulla Gjurmë = 0
Daemon = 1
Korrigjimi i gabimeve = 0
RFTimeout = 20
NetTimeout = 20

[Regjistrohu]
Niveli i Shfaqjes = 0
Niveli i Skedarit = 1
FilePath = / var / log / pi-star
FileRoot = DMRGateway

[Zëri]
Aktivizuar = 1
Gjuha = en_GB
Drejtoria = / usr / lokale / etj / DMR_Audio

[Informacion]
Aktivizuar = 0
RXFrekuenca = 439995000
Frekuenca TX = 430995000
Fuqia = 1
Gjerësia gjeografike = SELECT_YOUR_LATITUDE
Gjatësia = -SELECT_YOUR_LONGITUDE
Lartësia = 0
Vendndodhja = "Estoril"
Përshkrimi = "Portugalia"
URL = https: //www.network-radios.com

[Rrjeti XLX]
Fillimi = 950
Aktivizuar = 0
Skedari = / usr / local / etc / XLXHosts.txt
Port = 62030
Fjalëkalimi = passw0rd
Ringarko kohën = 60
Foleja = 2
TG = 6
Baza = 64000
Rilidhni = 60
Korrigjimi i gabimeve = 0
Id = ENTER_YOUR_DMR_ID
Kontrolli i përdoruesit = 1

[Rrjeti DMR 1]
Aktivizuar = 1
Adresa = 193.137.237.12
Port = 62031
Lokale = 62037
TGRewrite0 = 2,9,2,9,1
Rishkruaj PC0 = 2,94000,2,4000,1001
TypeRewrite0 = 2,9990,2,9990
SrcRewrite0 = 2,4000,2,9,1001
PassAllPC0 = 1
PassAllTG0 = 1
PassAllPC1 = 2
PassAllTG1 = 2
Fjalëkalimi = ”ENTER_YOUR_PASSWORD”
Korrigjimi i gabimeve = 0
Id = ENTER_YOUR_DMR_ID
Emri = SELECT_YOUR_BM_MASTER

[Rrjeti DMR 2]
Aktivizuar = 0
Adresa = 168.235.109.210
Port = 55555
TGRewrite0 = 2,8,2,9,1
TGRewrite1 = 2,80505,2,505,1
TGRewrite2 = 2,80800,2,800,100
TGRewrite3 = 2,83801,2,3801,8
TGRewrite4 = 2,89990,2,9990,1
TGRewrite5 = 2,80001,1,1,9999
TGRewrite6 = 2,80001,2,1,9999
Rishkruaj PC0 = 2,84000,2,4000,1001
Fjalëkalimi = "Fjalekalimi"
Korrigjimi i gabimeve = 0
Id = ENTER_YOUR_DMR_ID
Emri = DMR + _IPSC2-QUADNET
Options=”TS1_1=1;TS1_2=2;TS1_3=3;TS1_4=13;TS1_5=133;TS1_6=235;TS1_7=315;TS1_8=320″

[Rrjeti DMR 3]
Aktivizuar = 1
Id = ENTER_YOUR_DMR_ID
Emri = TGIF_Network
Rishkruaj PC1 = 1,5009990,1,9990,1
Rishkruaj PC2 = 2,5009990,2,9990,1
TypeRewrite1 = 1,5009990,1,9990
TypeRewrite2 = 2,5009990,2,9990
TGRewrite1 = 1,5000001,1,1,999999
TGRewrite2 = 2,5000001,2,1,999999
SrcRewrite1 = 1,9990,1,5009990,1
SrcRewrite2 = 2,9990,2,5009990,1
SrcRewrite3 = 1,1,1,5000001,999999
SrcRewrite4 = 2,1,2,5000001,999999
Adresa = tgif.network
Fjalëkalimi = ENTER_YOUR_TGIF_LEGACY_PASSWORD
Port = 62031
Vendndodhja = 0
Korrigjimi i gabimeve = 0

[Rrjeti DMR 4]
Aktivizuar = 1
Id = ENTER_YOUR_DMR_ID
Emri = TGIF_Network_Prime
Rishkruaj PC1 = 1,4009990,1,9990,1
Rishkruaj PC2 = 2,4009990,2,9990,1
TypeRewrite1 = 1,4009990,1,9990
TypeRewrite2 = 2,4009990,2,9990
TGRewrite1 = 1,4000001,1,1,999999
TGRewrite2 = 2,4000001,2,1,999999
SrcRewrite1 = 1,9990,1,4009990,1
SrcRewrite2 = 2,9990,2,4009990,1
SrcRewrite3 = 1,1,1,4000001,999999
SrcRewrite4 = 2,1,2,4000001,999999
Adresa = kryeministri.tgif.netpunë
Fjalëkalimi = ENTER_YOUR_TGIF_PRIME_HOTSPOT_PASSWORD
Port = 62031
Vendndodhja = 0
Korrigjimi i gabimeve = 0

Postuar ne

Rishikimi i Analogut / DMR të Videove të Boxchip S700A

Ne jemi të lumtur të shpallim një rishikim të plotë të videos Boxchip S700A - Një marrës marrës hibrid DMR / Analog, me Android OS dhe i aftë për 4G / LTE. Në dispozicion në versionet VHF dhe UHF.

Ky rishikim i videos përmban modelin UHF.

Ju do ta doni këtë radio dhe ne përgatitëm një zbritje për ju. Nëse përdorni kod promovues HRCDMRarkë do të keni një zbritje shtesë dhe transport falas, pa marrë parasysh se ku jetoni.

Video nga Konceptet HamRadio

Porositni Boxchip S700A tuaj Tani

Postuar ne

Si të programoni frekuencat Boxchip S700A DMR

1. Përgatitja

Kërkesat e 1.1

Ju lutemi sigurohuni tuajin Boxchip S700A ka kapacitet të mjaftueshëm të baterisë në fillim.
Pieceshtë e nevojshme 1 copë kabllo USB Type-C dhe një kompjuter me Windows 7 ose më lart. Versioni .Net Framework nuk duhet të jetë më i ulët se 4.0.
instaloni Paketa e instalimit të BPS për kudo që ju dëshironi.

1.2 Aktivizo Korrigjimin e USB

Ne kemi nevojë për të mundësuar Debugging USB në pajisjen tuaj për shkak të leximit dhe shkrimit të skedarëve të personalizimit BPS përmes USB. Ne mund ta mundësojmë atë të ndjekë këto hapa:
a) Fuqia në pajisje;
b) Zgjidhni "Cilësimet-> Rreth Telefonit";
c) Klikoni "Numri i Ndërtuesit" 3 herë shpejt dhe do të shihni një këshillë;
d) Kthehuni tek "Cilësimet", ekziston një artikull i menusë "Opsione zhvilluesi" sipër "Rreth telefonit";
e) Zgjidhni "Opsionet e Zhvilluesit" dhe aktivizoni "Aktivizo" atë;
f) Tërhiqeni poshtë deri në "Korrigjim USB" dhe aktivizoni atë;
g) Lidhni pajisjen me kompjuterin me anë të kabllos USB Type-C. Ju mund të shihni një gjurmë gishtash të konfirmuar për herë të parë, kontrolloni dhe pajtoheni me të.

1.3 Pastro personalizimin e versionit të vjetër

Hapni pajisjen nga "My Computer" në desktop, Pritini skedarët e personalizimit të versionit të vjetër nëse ka - skedarët e personalizimit të versionit të vjetër duhet të jenë në rrugën "S700A \ Ruajtja e Brendshme \ CONTACTLIST.xls" dhe "S700A \ Ruajtja e Brendshme \ PTT_CHANNEL_LIST_DATA.xls" , ju mund t'i ruani këto 2 skedarë në diskun e kompjuterit.

1.4 Instaloni versionin e ri APK

Kopjoni "DMR_V014_sign.apk" në "S700A \ Ruajtja e Brendshme" dhe instaloni atë, atëherë ne mund të programojmë pajisjen.

2. Programimi

2.1 Zgjidhni një pajisje

Në përgjithësi, BPS do të zbulojë dhe zgjedhë automatikisht një pajisje kur hapni si më poshtë pamja e ekranit. Por ju lutem vini re se BPS nuk mbështet shumë pajisje tani.

Zgjidhja për BPS nuk zbulon një pajisje, mbase nuk keni nevojë të provoni çdo hap:
a) Sigurohuni që "Debugging USB" të jetë i aktivizuar;
b) Plug-pull kabëll USB disa herë;
c) Rinisni pajisjen tuaj;
d) Rinisni kompjuterin tuaj;
e) Instaloni "adbdriver.zip" në kompjuterin tuaj;
f) Në fund kopjoni "adb_usb.ini" në "C: \ Përdoruesit \ Emri juaj \ .android \".

2.2 Lexoni Përshtatjen

Klikoni në butonin e gjelbër për të lexuar përshtatjen nga pajisja, ju do të shihni "Numri i Modelit" dhe "Numri Serial" është i mbushur si më poshtë.
Për herë të parë mund të merrni një gabim leximi për shkak se nuk ka ndonjë përshtatje të re në pajisje, provoni ta shkruani atëherë

leximi do të jetë në rregull.

2.3 Shkruaj Përshtatjen

Personalizoni të gjithë parametrat, pastaj klikoni në butonin e kuq për të shkruar përshtatjen në pajisjen tuaj.

Postuar ne

Si të konfiguroni Boxchip S700A Boxchip për funksionimin DMR

Ky udhëzues i shpejtë do të shpjegojë se si të programoni frekuencat DMR në Boxchip S700A

Së pari, ju lutemi lexoni “Manuali i përdorimit S700A DMR”Për të ditur se si të vendosni një frekuencë DMR.

Pastaj, futni informacionin e duhur në Lista e kanaleve PTT dhe listat e kontakteve Excel sipas manualit të përdorimit,

Në fund, importoni këto 2 fletë në radion tuaj.

Lexoni më shumë për këtë radio të shkëlqyeshme

Postuar ne

Kontributi i Steve Jobs në Network Radios

by Chris G7DDN

Aha! Mendova se ai titull mund të tërheq vëmendjen tuaj!

Kthimi në të ardhmen - stili 2007

Ktheni mendjen prapa, nëse dëshironi, në lansimin e iPhone-it të parë në 2007. Këtë mund ta shikoni përsëri në YouTube.

Mjeshtri i prezantimit që ishte i ndjeri Steve Jobs fillimisht prezantoi këtë pajisje vërtet revolucionare duke u përpjekur të mashtronte audiencën e tij.

Ai u përpoq t'i bindte ata që të besonin se Apple po lëshonte tre i veçantë pajisjet.

Ai vazhdonte t'i përsëriste ato pa pushim - "një iPod, një Telefon, një pajisje për Komunikime në Internet - një iPod, një Telefon, një pajisje për Komunikime në Internet".

Përfundimisht, audienca pambuku për faktin se ai po luante me ta, duke iu referuar një pajisje për të gjithë këto përdorime.

Geekët e teknologjisë e quajnë atë "konvergjencë" dhe iPhone është padyshim ikona për të gjitha pajisjet e konvergjuara.

Konvergjenca është këtu për të qëndruar!

Dhe këtu kemi 11 vjet dhe konvergjenca është mirë dhe me të vërtetë këtu!

Duke pare televizor?

Nuk kërkohet TV - pajisje mobile për këtë

Po luan një lojë?

Nuk kërkohet asnjë pajisje lojërash - pajisje mobile për këtë

Drejtimin e biznesit tuaj?

Nuk kërkohet kompjuter - pajisje celulare për këtë

Po dëgjon radio?

Nuk kërkohet radio - pajisje mobile për këtë

Komunikoni me miqtë tuaj?

Nuk është e nevojshme dërgimi i mesazheve - Media sociale në pajisjen mobile për këtë

Telefononi me video?

Nuk kërkohet kompjuter - transmetim në pajisjen mobile për këtë.

Bërja e një fotografie cilësore?

Nuk kërkohet kamera - pajisje mobile për këtë

Parashikimi i Motit?

Nuk është e nevojshme ta prisni atë në TV - ka një aplikacion në pajisjen mobile për këtë

Lajmet e fundit?

Në majë të gishtave tuaj nga një larmi burimesh në pajisjen mobile, natyrisht!

Sinjalizime të menjëhershme për qëllimet më të fundit nga ekipi yt?

Ndizet në pajisjen tuaj celular brenda sekondave pasi të vlerësoheni

Unë mund të vazhdoj dhe ju i dini të gjitha sa më sipër të jenë të vërteta në përvojën tuaj.

Dhe Radio përjashtohet nga kjo? Ndoshta jo!

A ka besuar ndonjëherë dikush me të vërtetë se komunikimet PTT të llojit të përdorur nga hobistët e radios do të mbesin jashtë të botës së konverguar?

Rritja e aplikacioneve si Zello dhe IRN në Teamspeak është vetëm një evolucion krejtësisht i natyrshëm i asaj që ka ndodhur në pjesën tjetër të botës për shumë vite. Hobistët e radios mund të luftojnë kundër tij, por, në të vërtetë, tashmë ka ndodhur

Ngritja e Radiove të Rrjetit

Rritja e fenomenit të Radiove të Rrjetit aktualisht është në dukje e pandalshme.

Paketa e Kanaleve në Zello e quajtur "Radiot e Rrjetit" (ato në pronësi të G1YPQ) ka mbi 4000 abonentë, mbi 2000 përdorues të besuar dhe rrallë është i qetë.

Bushtë gumëzhitëse gati gjithë ditën me entuziastë të radios, proshutë dhe përdorues të palicensuar, nga e gjithë bota anglishtfolëse, të gjitha komunikojnë në mënyra që të kujtojnë ditët e vjetra të Top Band dhe 2 metra.

It'sshtë gjithashtu një mjedis i moderuar mirë, i sigurt prandaj dhe një vend i shkëlqyeshëm për të hedhur hapat e parë në një hobi të ri.

Ose ndoshta një vend ku ju mund të "përtypni dhjamin" me entuziastë të tjerë me mendje radioje, një vend për të folur mbi progresin tuaj duke mësuar CW ose problemet që po hasni duke bërë atë antenë të re, ose ndoshta edhe duke gjetur rrugën tuaj përreth OS Android dhe disa të gurëve të çmuar të fshehur në softuerin Zello.

E keni provuar?

Nëse nuk e keni provuar akoma, çfarë prisni?

Nëse Steve Jobs do të ishte akoma në tokë, jam i sigurt se ai do të ishte shumë krenar për "botën e tij të konverguar" - dhe kush e di, ai mund të ketë qenë madje "në ajër" në Network Radios me ne të tjerët!

© Chris Rolinson G7DDN

27 gusht 2018